III Konkurs Teatrów Ogródkowych 1994

W e r d y k t

Jury III Konkursu Teatrów Ogródkowych w składzie: Izabella Cywińska, Paweł Konic, Wojciech Malajkat, Jacek Sieradzki (przewodniczący) i Maciej Wojtyszko postanowiło na posiedzeniu w dniu 20 września 1994 przyznać następujące nagrody:

Specjalną nagrodę honorową

Bogusławowi Schaefferowi
inscenizacje jego dramatów były najciekawszymi zdarzeniami konkursu.

Grand Prix

40 000 000 zł
Bronisławowi Wrocławskiemu
za rolę w "Tutamie" Bogusława Schaeffera zrealizowanym przez Teatr Powszechny w Łodzi w reżyserii Jacka Orłowskiego ze scenografią Beaty Wodeckiej.

Dwie nagrody zespołowe

po 20 000 000 zł:
Januszowi Łagodzińskiemu, Andrzejowi Musiałowi, Januszowi R.Nowickiemu i Sławomirowi Olszewskiemu
wykonawcom "Kwartetu dla czterech aktorów" Bogusława Schaeffera w spektaklu zrealizowanym przez Teatr Szwedzka 2/4 z Warszawy w reżyserii i ze scenografią Mikołaja Grabowskiego.
Grażynie Korin, Dorocie Lulce, Danieli Popławskiej i Marii Rybarczyk
- wykonawczyniom "Kwartetu dla czterech aktorów" Bogusława Schaeffera w spektaklu zrealizowanym przez Teatr Nowy z Poznania w reżyserii Julii Wernio, ze scenografią Elżbiety Wernio i z muzyką Bogusława Schaeffera.

Nagrodę

10 000 000 zł
Barbarze Lauks
za rolę w" Tutamie" Bogusława Schaeffera zrealizowanym przez Teatr Powszechny w Łodzi w reżyserii Jacka Orłowskiego ze scenografią Beaty Wodeckiej.

Wyróżnienia

po 5 000 000 zł:
Katarzynie Deszcz
za inscenizację "Opowieści Garagantuicznych" zrealizowanych przez Teatr Ludowy z Krakowa i Stowarzyszenie Mandala z Krakowa na motywach powieści François Rabelaisgo "Gargantua i Pantagruel".
Annie Sekule
za kostiumy do "Opowieści Garagantuicznych" zrealizowanych przez Teatr Ludowy z Krakowa i Stowarzyszenie Mandala z Krakowa na motywach powieści François Rabelaisa "Gargantua i Pantagruel.


Przewodniczący Jury

Jacek Sieradzki

  Burmistrz Dzielnicy Warszawa-Śródmieście

Jan Rutkiewicz