W E R D Y K T
VIII Konkursu Teatrów Ogródkowych
Warszawa, Dolina Szwajcarska, 30 sierpnia 1999

Jury VIII Konkursu Teatrów Ogródkowych w składzie:
  • Barbara Borys-Damięcka (przewodnicząca)
  • Adam Kilian
  • Zofia Kucówna
  • Dorota Wyżyńska
po obejrzeniu dziewięciu spektakli prezentowanych na tegorocznym KTO przyznało dwie nagrody oraz jedno wyróżnienie honorowe.

Wyróżnienie honorowe

jurorzy postanowili przynać grupie wielokrotnie już nagradzanej, m.in na Konkursie Teatrów Ogródkowych w 1997 roku - Teatrowi Korez z Chorzowa za brawurowo zagraną "Konopielkę"według powieści Edwarda Redlińskiego w reżyserii Macieja Ferlaka przez zespół aktorski w składzie: Elżbieta Okupska, Katarzyna Kulik, Bogdan Kalus, Mirosław Neinert i Piotr Warszawski.

Nagrodę Małą Teatralną Ogródkową w wysokości 7 tys. zł

za zbiorową reżyserię otrzymuje zespół wywodzący się z nurtu nieprofesjonalnego, trójka młodych ludzi, która z dużym wyczuciem teatralnym, przygotowała nową wersję głośnej "Sztuki" Jasminy Rezy - Agnieszka Czekierda, Marcin Kołaczkowski, Adam Sajnuk z Teatru Konsekwentnie Niekonsekwentni działającego przy Warszawskim Ośrodku Kultury.
Przedstawienie dowcipne, błyskotliwe, zaskakujące (teatrzyk cieni), nie pozbawione refleksji i jednocześnie interesująco zagrane, spotkało się z gorącym przyjęciem licznie zgromadzonej publiczności ogródkowej.

Nagrodę Wielką Teatralną Ogródkową w wysokości 18 tys. zł

za spektakl skromny, kameralny, wydawałoby się prościutki, a przecież wysoce profesjonalny, misternie skonstruowany, wzruszający, szlachetny, elegancki, wychodzący poza bariery językowe, otrzymuje
Teatr Własny Stanisławiak z Chorzowa. Lidia Majerczak-Stanisławiak (aktorka, autorka opracowania dramaturgicznego i scenografii), Grzegorz Stanisławiak (aktor i reżyser spektaklu), Jakub Skupiński (aktor i doskonały konferansjer) oraz Marek Wilczyński (autor muzyki) zaprezentowali w Dolinie Szwajcarskiej "Wycinankę dla dwojga" według sztuki Krystyny Miłobędzkiej "Na wysokiej górze".
Jurorzy chcieli podziękować wszystkim zespołom, które wystąpiły na tegorocznym KTO i zachęcić je do udziału w następnych edycjach konkursu.


Przewodniczący Jury

Barbara Borys-Damięcka

  Burmistrz Dzielnicy Warszawa-Śródmieście

Anna Wysocka